Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celý telefon je vyroben ze stříbrného či tmavého plastu, podle modelu. Rozměry 104 x 45 x 17 mm a hmotnost 85 gramů ho řadí do kategorie větších a středně těžkých telefonů. Na první dotek nabudete dojmu levného zpracování, což je také pravda. Plast je obyčejný, ale na druhou stranu poměrně dosti pevný. I po delší době běžného používání, tahání telefonu po kapsách a pod. přístroj vůbec nevrzal. Žádné funkce = žádná ovládací tlačítka. Takže jediné co doplňuje design je malý reproduktor v horní části a konektor pro připojení nabíječky či příslušenství v dolní části telefonu.

Displej, klávesnice, zprávy:

Jak všichni pravděpodobně čekáte, telefon má jen pasivní displej o rozměrech 28 x 22 mm, který má rozlišení 96 x 68 bodů a nabízí 65 tisíc barev. Díky těmto parametrům je zobrazení displeje poměrně hrubé, ale k tomu abyste si nalistovali číslo v telefonním seznamu, nebo přečetli SMS zprávu, je to plně dostačující.
Hned pod displejem je gumová klávesnice rozdělená do tří částí. První dojem je dle mého názoru špatný, působí jako levná průhledná guma, ale při práci s ní se stal opak pravdou. První částí klávesnice je klasický čtyřsměrný joystik bez potvrzovacího středu a čtyři funkční tlačítka. Další dvě části tvoří zbytek tlačítek, rozdělených ve dvou řadách po třech. Během malé chvilky se na tento způsob rozložení dá zvyknout. Teď se dostávám k samotnému psaní SMS zpráv. I když klávesnice je z průhledné gumy, která je překvapivě tvrdá, psaní mi nedělalo žádný problém. Ve finále se mi na ní psalo tak dobře, jako by byla z tvrdého plastu. Což je milé překvapení u této kategorie telefonů. Paměť na SMS zprávy jich zvládne uložit 60 a při psaní je možné používat slovník T9, který jde natrvalo vypnout.

elefonování, funkce, ovládání:

  Telefonní seznam má kapacitu 200 čísel a není vícepoložkový. Kladem je alespoň možnost vyhledávání postupným psaním. Na ovládání telefonu nic složitého nehledejte, což může být např. u starších uživatelů výhodou. Zobrazit menu lze dvěma způsoby, buď maticově nebo vodorovným seznamem. Grafické zpracování je chudé a ikonky kostrbaté, ale dostačující na to, abyste našli co potřebujete. Telefon je vybaven opravdu pouze nejzákladnějšími funkcemi, o nějakém organizování času to platí dvojnásob. Máte k dispozici pouze úkolovník.

Velice milým překvapením pro mě byl zvuk reproduktoru při vyzvánění. K dispozici máte dvacetihlasou polyfonii. Kvalita byla srovnatelná s mnohem dražšími telefony, které mají MP3 vyzvánění a daleko větší možnosti. Mezi plusy se určitě také řadí i výdrž telefonu, která je výrobcem udávána 450 hodin a při běžném používání bude přístroj k dispozici opravdu několik dní.

Hodnocení:

Je pravda, že s tímto telefonem jsem byl rychle hotový, jelikož možnosti a funkce, které má k dispozici, proběhnete během pár minut. Jak jsem již zmínil v úvodu, přístroj je zaměřen spíše pro uživatele, kteří od telefonu moc nečekají, nebo ty, kteří s mobilními telefony právě začínaj

 

Náhledy fotografií ze složky Mobily - recenze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář